Izvajanje zakonodaje

Zakonodaja se bo začela izvajati dne 15.6.2013 in v primeru kršitev predvideva sankcije v višini od 200 do 20.000 EUR. Informacijski pooblaščenec lahko določi globo zgolj v najnižjem znesku 1000 EUR za pravne osebe in 200 EUR za odgovorno fizično osebo, višjo kazen lahko določi sodišče.

Kako se ugotavlja skladnost z zakonodajo?

Skladnost spletne strani z zakonodajo se ugotavlja v inšpektorskem postopku, informacijski pooblaščenec kot prekrškovni organ se lahko odloči tudi zgolj za opozorilo in ne izda globe.